Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
maj
14 '18

Czym jest ISO i czemu warto dbać o jakosć w przemy

Czym jest ISO i czemu warto dbać o jakosć w przemy

(...) (...)

Artykuły: atex, bezpieczeństwo, certyfikat iso, iso 14001, norma iso 22000, przemysł, zagrozenia

 
październik
11 '17

Nowoczesne łączenia

Nowoczesne łączenia

(...) Idąc z duchem czasu, w szeroko pojętym przemyśle używa się coraz cieńszych i lżejszych materiałów. Jak blachy czy elementy z tworzywa sztucznego. Łączenie tych elementów, musi być trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju zgięcia wyrywania, czy inne urazy mechaniczne. Oto kilka najlepszych metod. Kołki gwintowane pem, (...)

Artykuły: biznes, łączenie, nity, produkcja, przemysł

 
październik
02 '17

Czy wiesz wszystko o powłokach antykorozyjnych?

Czy wiesz wszystko o powłokach antykorozyjnych?

(...) Zastanawiasz się czym jest powłoka PEEK? Słyszałeś o powłoce XYLAN®, ale nie wiesz czym dokładnie jest? Interesuje Cię, jakie właściwości mają powłoki antykorozyjne? Udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji. Od wielu lat jesteśmy specjalistami w branży, więc nasze wskazówki i rady powinny rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.Powłoka PEEK, jest niczym innym jak polimerową powłoką polieteroeteroketonową. Nie wiele Ci to mówi? Spieszymy z wyjaśnieniem! Jest to pół-krystaliczny i termoplastyczny materiał, który wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami mechanicznym i termicznymi, a także dużą odpornością (...)

Artykuły: powłoki antykorozyjne, produkcja, przemysł

 
sierpień
02 '17

Aby światło było odpowiednie

Aby światło było odpowiednie

(...) W działalności gospodarczej podstawą jest jej zyskownośćNie zawsze jednak zyskowność uzyskuje się obniżając maksymalnie inwestycje. Szczególnie jest to widoczne w dziale przemysłu i na halach produkcyjnych. Brak doinwestowania w pewnym (...)

Artykuły: hala, lampa, led, oprawa, oświetlenie, praca, przemysł

 
lipiec
29 '17

Czym grawerować aluminium?

Czym grawerować aluminium?

(...) plastiku oraz narzędzia z płytką wymienną, które oprócz wyżej wymienionych materiałów, mogą pracować w stali do 55 HRC. Właśnie płytki wymienne są narzędziami najczęściej wybieranymi i używanymi do grawerowania. Biorąc po uwagę szeroki asortyment, (...)

Artykuły: frez, grawerowanie, metal, obróbka, przemysł, usługi

 
luty
04 '15

Myjki przemysłowe - rodzaje myjek i zastosowanie

Myjki przemysłowe - rodzaje myjek i zastosowanie

(...) W myśl przepisów BHP, w każdym zakładzie pracy powinny panować warunki, które zapewnią pracownikom komfort oraz bezpieczeństwo. Jednym z takich warunków jest nienaganna czystość w miejscu pracy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zakładów produkcyjnych, w których produkcja często utrudnia utrzymanie wymaganej czystości. Z tego względu, warto zaopatrzyć firmę w odpowiedni sprzęt czyszczący. Przykładem takiego sprzętu mogą być myjki przemysłowe. Pozwolimy sobie pokrótce omówić ich specyfikę oraz zastosowanie. Myjki przemysłowe (...)

Artykuły: biznes, produkcja, przemysł