Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
sierpień
07 '18

Programy do analizy danych dla początkujących

Jacek Gos

Jacek Gos

W Internecie znajdziemy mnóstwo programów do analizy danych, jednak nie wszystkie z nich są intuicyjne, przejrzyste, słowem: nie wszystkie są adresowane do użytkowników początkujących. Na co więc zwracać uwagę, jeżeli nie znamy się na tejże analizie, modelowaniu czy optymalizowaniu danych? 
Po pierwsze - jako że przygotowanie i analiza danych może być procesem dość skomplikowanym - najważniejsze jest środowisko pracy. Interfejs powinien być przejrzysty, obsługa łatwa do opanowania, a ponadto w razie potrzeby powinniśmy mieć dostęp do wirtualnego asystenta, który rozwieje wszystkie nasze wątpliwości. 
Oczywiście łatwość obsługi nie powinna iść w parze z minimalną funkcjonalnością, wręcz przeciwnie. Dobry program do analizy danych powinien umożliwiać więc analizy wielowymiarowe, sprzyjać analityce biznesowej, czyli tzw. business inteligence, umożliwiać integrację z innymi narzędziami biznesowymi i tak dalej. 
Jeżeli nie mamy dużego doświadczenia w zakresie obsługi takiego oprogramowania, warto też pomyśleć o firmie zewnętrznej, która się tym zajmie - zwłaszcza na etapie programowania. Co ważne, firma ta powinna mieć doświadczenie, korzystać z nowoczesnych rozwiązań (np. do wizualizacji danych) i ogólnie - być firmą z górnej półki. 
W końcu profesjonalne analizowanie danych to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Jak więc widać, programy do analizy danych są bardzo różnorodne, dlatego - zanim zdecydujemy się na którykolwiek z nich - upewnijmy się, że jest to rozwiązanie dla nas.
Dowiedz się więcej na stronie: https://newdatalabs.com

przygotowanie i analiza danych
programy do analizy danych
business inteligence

frazy kluczowe: przygotowanie i analiza danych, programy do analizy danych, business inteligence


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Michał Bąk, Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz

Archiwum

Styczeń 2019, Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015