Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
lipiec
27 '17

Produkcja filtrów oddechowych

Jacek Gos

Jacek Gos

Polska gospodarka rozwija się w zaskakującym tempie, chociaż na pewno nie jest wciąż na tak wysokim poziomie jak rynki zagraniczne. Wiele przedsiębiorstw zajmuje się coraz bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Ponadto mnóstwo firm stosuje coraz więcej materiałów najwyższej jakości, a ich produkty mogą śmiało konkurować z niosącymi markami zagranicznymi. 
Nasi producenci należą do wiodących dostawców różnych rozwiązań dla przemysłu i maszyn, ponieważ dostarczają najwyższej jakości surowce. Nie inaczej jest w branży produkującej środki eksploatujące. Klienci zamawiają środki smarne, uszczelnienia mechaniczne do pomp, a także inne produkty warsztatowe. Są one konieczne w codziennej pracy mechaników, tak samo jak chemiczne środki czyszczące, smarownice automatyczne do łożysk lub sprawne systemy dozowania silikonów i klejów. 
Z kolei producent filtrów oddechowych zajmuje się produkcją filtrów stosowanych wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba izolacji produktów(kliknij tutaj). Jest to niezastąpione przy konieczności magazynowania surowców lub produktów płynnych, kiedy trzeba je oddzielić od atmosfery. Szczególnego znaczenia nabiera to przy przechowywaniu żywności oraz napojów do spożywania. W końcu nikt nie może pozwolić sobie na to, by produkt czy surowiec pochodzący z jego fabryki lub magazynu został skażony mikrobiologicznie. 
Gdyby taki incydent stał się z udziałem firmy, ta z pewnością poniosłaby bardzo groźne dla siebie konsekwencje. Kary pieniężne są w tym przypadku najmniejszym problemem. O wiele większym zmartwieniem mogłoby być cofnięcie prawa do produkcji i dystrybucji wytwarzanych dóbr przez producenta.

biznes
produkcja

frazy kluczowe: biznes, produkcja


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Michał Bąk, Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz

Archiwum

Styczeń 2019, Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015