Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
sierpień
30 '17

Pod presją - ciśnieniowe zawory bezpieczeństwa

Michał Bąk

Michał Bąk

Zasady działania zaworu bezpieczeństwa są bardzo proste. Jest to jednak urządzenie niezbędne w układach fluidalnych. Czy wiesz jakie części do zaworów bezpieczeństwa są niezbędne, aby poprawnie funkcjonowały? Zawory te przede wszystkim konstruowane są w oparciu o korpus. W korpusie sprężyny natomiast umieszczona jest sprężyna. Ciśnienie otwarcia zaworu zależy od ustawień fabrycznych i odpowiada napięciu sprężyny. 
Siła jej napięcia jest przenoszona bezpośrednio przez tzw. wrzeciono na grzyb zaworu. Jak to działa w praktyce? Gdy w układzie wzrasta ciśnienie i przekracza pewną ustaloną wartość, zawór otwiera się powodując spadek ciśnienia w instalacji. Dopiero, gdy ciśnienie osiągnie pożądany poziom zawór ulega zamknięciu. To urządzenia o prostej budowie o którym więcej informacji znajdziesz na tej stronie, jednak bardzo ważnej funkcji. Innym rodzajem zaworów są zawory pływakowe. Ten rodzaj zaworów używany jest do regulowania poziomu cieczy zarówno w zbiornikach otwartych jak i zamkniętych.
Zawory te mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one również często używane do napełniania zbiorników wody zasilającej, czyli poziomych zbiorników służących do uzdatniania odgazowanej wody, która używana jest do uzupełniania m.in. ubytków wody z centrali cieplnej. Istnieją różne rodzaje tych urządzeń. Dzielimy je na zawory pływakowe niskiego ciśnienia oraz zawory pływakowe wysokiego ciśnienia.

Jeżeli potrzebujesz różne materiały do upłynnienia znajdziesz je u nas. Są to wszelkie materiały, które mogą ulec upłynnieniu np. w celu dalszej obróbki. Mogą to być np. różnego rodzaju odlewy z brązu, mosiądzu, staliwne, koła zębate, rury, wały tuleje itp.Więcej informacji na http://aqua-torun.pl/
biznes
produkcja

frazy kluczowe: biznes, produkcja


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Michał Bąk, Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz

Archiwum

Styczeń 2019, Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015