Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
luty
04 '15

Myjki przemysłowe - rodzaje myjek i zastosowanie

Michał Bąk

Michał Bąk

W myśl przepisów BHP, w każdym zakładzie pracy powinny panować warunki, które zapewnią pracownikom komfort oraz bezpieczeństwo. Jednym z takich warunków jest nienaganna czystość w miejscu pracy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zakładów produkcyjnych, w których produkcja często utrudnia utrzymanie wymaganej czystości. Z tego względu, warto zaopatrzyć firmę w odpowiedni sprzęt czyszczący. Przykładem takiego sprzętu mogą być myjki przemysłowe. Pozwolimy sobie pokrótce omówić ich specyfikę oraz zastosowanie.

Myjki przemysłowe wykorzystują wodę pod wysokim ciśnieniem. Strumień naprowadza się na zabrudzoną maszynę, a jego wysokie ciśnienie powoduje odrywanie się kawałków brudu, dzięki czemu możemy wyczyścić całe urządzenie w błyskawicznym tempie. Rzecz jasna, myjki dostępne w sklepach są podzielone na dwie kategorie: myjki amatorskie oraz myjki profesjonalne. W tej drugiej kategorii znajdziemy myjki zaprojektowana z myślą o konkretnych gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo lub motoryzacja. Poza samym przeznaczeniem konkretnego modelu urządzenia, warto zapoznać się z jego mocą. Ten parament określa ,,moc przerobową”, która powinna być dopasowana do częstotliwości użytkowania urządzenia. Jeśli nasze wymagania nie są zbyt wygórowane – klasa wprowadzająca oraz średnia powinna spełnić nasze oczekiwania. Jednakże, jeśli będziemy chcieli używać myjki do regularnego czyszczenia dużych powierzchni, wówczas zalecamy dokonanie zakupu urządzenia z klasy premium. Ponadto, warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu urządzenia, takim jak: wbudowany podgrzewacz wody, filtry wody oraz zbiornik na detergenty.

biznes
produkcja
przemysł

frazy kluczowe: biznes, produkcja, przemysł


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Michał Bąk, Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz

Archiwum

Styczeń 2019, Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015