Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
lipiec
06 '16

Materace gabionowe.

Michał Bąk

Michał Bąk

Materace gabionowe to prostopadłościenne kosze mające różne rozmiary, zależnie od wymagań postawionych przez konkretny budowlany projekt. Cechą charakterystyczną materacy jest dosyć niewielka wysokość w porównaniu do wymiarów stosowanych na planie. Fakt ten wpływa na dużą ich elastyczność, dzięki czemu materace gabionowe szczególnie często wykorzystywane są przy budowlach wyjątkowo podatnych na działanie wody. Materace posiadają odpowiednio rozmieszczone przegrody, zrobione z tego samego materiału co dno. Co lepsze firmy zajmujące się ich produkcją nie doszywają osobnych przegród, co wpływa na trwałość całego materiału i mniejszą podatność na różnorakie deformacje. Do łączenia materacy gabionowych stosuje się drut do wiązania lub zszywki, czasem wykonane ze stali nierdzewnej. Bardzo ważną rzeczą w przypadku tego rodzaju materacy jest ich powłoka. Ważne, aby była ona antykorozyjna, ponieważ wtedy może przetrwać nawet do stu lat, bez konieczności konserwacji. 
Materace gabionowe (przykładowe realizacje związane z ich użyciem:http://www.uhrs.pl/index.php?s=2&r=0) po raz pierwszy zastosowanie znalazły w budownictwie inżynieryjnym, głównie murach licujących, ścianach oporowych czy barierach dźwiękochłonnych. Duża możliwość rotacji, jeśli idzie położenie i dostosowywanie się do konkretnego miejsca świadczy o ich uniwersalności. Dzięki temu użytkownik materacy może je zastosować w sposób różnoraki, zależnie od swoich potrzeb. Szczególną popularność osiągnęły wśród właścicieli domostw i posesji. Wynika to z tego, iż materace gabionowe świetnie sprawdzają się również przy drobnej architekturze i elementach takich jak donice, ławki czy nawet części ogrodów bądź sadów. Czasem wykorzystywane są również jako ogrodzenia. 
Niezbędną rzeczą przy zakupie materacy gabionowych jest zwrócenie uwagi na sposób produkcji ich siatek. Można je bowiem podzielić na dwa podstawowe typy: siatki splatane i siatki zgrzewane. Te pierwsze przeznaczone są głównie dla konstrukcji podlegających różnym deformacjom, takich jak skarpy rzek czy jezior. Te drugie z kolei dużo lepiej sprawdzają się przy zbiornikach wodnych mających konstrukcję bardziej stałą.

frazy kluczowe:


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz, Michał Bąk

Archiwum

Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015