Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
lipiec
29 '17

Czym grawerować aluminium?

Michał Bąk

Michał Bąk

Grawerowanie to popularna technika pozwalająca na uzyskanie ciekawego i eleganckiego efektu. Grawerować można wiele rodzajów materiałów, takich jak drewno, czy metal - w tym aluminium. Narzędzia do grawerowania aluminium mogą być bardzo różne.

Jednak najczęstszymi i najbardziej popularnymi metodami jest grawerowanie przy użyciu lasera lub frezarki. Istnieje wiele firm oferujących wśród swoich usług wycinanie lub grawerowanie zarówno w drewnie, metalu czy często wykorzystywanej pleksi. Do grawerowania można wykorzystać również frezy grawerskie. Występują one w wielu rozmiarach, kątach i przeznaczone są do różnego rodzaju materiałów (np. drewna, tworzyw sztucznych, stali itp.). W zależności od potrzeb wybrać można również odpowiednią średnicę frezu.  Dowiedz się więcej o frezach na tej stronie WWW

Frezy do grawerowania aluminium oraz tworzyw sztucznych najczęściej wykonywane są z węglików spiekanych. Wśród frezów wyróżnia się frezy monolityczne, które mogą pracować w stali miękkiej, aluminium, miedzi i plastiku oraz narzędzia z płytką wymienną, które oprócz wyżej wymienionych materiałów, mogą pracować w stali do 55 HRC. Właśnie płytki wymienne są narzędziami najczęściej wybieranymi i używanymi do grawerowania. 

Biorąc po uwagę szeroki asortyment, podczas zakupów należy przede wszystkim zastanowić się z jakim materiałem będziemy pracowali oraz jaki efekt końcowy chcielibyśmy uzyskać. Te dwie informacje pozwolą nam na wybranie odpowiedniej techniki, a w przypadku frezów grawerskich wybranie najodpowiedniejszego do naszej pracy frezu.

frez
grawerowanie
usługi
przemysł
metal
obróbka

frazy kluczowe: frez, grawerowanie, usługi, przemysł, metal, obróbka


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Michał Bąk, Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz

Archiwum

Styczeń 2019, Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015