Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
czerwiec
30 '16

Agregat prądotwórczy

Alicja Miernikiewicz

Alicja Miernikiewicz

Agregat prądotwórczy wytwarza energię elektryczną tam, gdzie nie ma innych jej źródeł jako samodzielne źródło energii lub pełni funkcje pomocnicze, w warunkach, gdy sieć jest przeciążona lub przy całkowitym braku zasilania. Agregaty prądotwórcze można stosować w celach produkcji prądu na potrzeby ogrzewania, oświetlania lub jako sile napędowa zarówno na ladzie jak i na morzu. Agregaty prądotwórcze . które mają znaleźć zastosowanie na lądzie wykonywane są jako będące elementem instalacji stałej lub ruchomej. Agregat prądotwórczy bywa bardzo przydatnym elementem także prywatnych gospodarstw, w pewnych krytycznych sytuacjach może okazać się niezbędną pomocą, np. wtedy, gdy na skutek warunków pogodowych typu wichury, tornada, orkany lub inne ekstremalne działania natury, zostaniemy odcięci od dostaw prądu. Dzisiaj oznacza to także z brakiem wody oraz ogrzewania. Oczywiście agregaty prądotwórcze na użytek domowy są mniejszych rozmiarów i nie dysponują mniejsza mocą. Agregaty prądotwórcze mogą być przenośne lub stacjonarne ze względu na większe rozmiary (wszystkie typy znajdziecie na stronie http://www.agregaty-finco.pl). Generatory stacjonarne pracują napędzane silnikami spalinowymi dlatego też mogą zapewnić dostawę prądu przez kilka godzin, jeśli zatankowane zostaną wszystkie zbiorniki paliwa. Oczywiście ze względu na wytwarzanie spalin, konieczność schładzania silników powietrzem takie generatory najlepiej ustawić poza domem, w zadaszonym miejscu. Czynnikiem, który dodatkowo za tym przemawia jest hałas towarzyszący pracy takiego agregatu. - Takie agregaty, przynajmniej te najnowszej generacji uruchamiają się samoczynnie, gdy spada napięcie w sieci.- Mniejsze, przenośne agregaty prądotwórcze o rozmiarach walizki zapewniają możliwość korzystania z prądu zgromadzonego w naładowanych wcześniej akumulatorach jedynie przez kilkanaście, maksymalnie, minut. Dlatego takie urządzenia świetnie nadają się do zabrania w podróż, jako źródło  prądu na przykład na campingu, są z resztą do tego celu przystosowane przez zastosowanie designu ułatwiającego ich przenoszenie.  W warunkach braku zasilania w domu raczej nie są przydatne.

biznes
produkcja

frazy kluczowe: biznes, produkcja


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Michał Bąk, Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz

Archiwum

Styczeń 2019, Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015