Organizacja i zarządzanie w przemyśle

 

W latach 90. pozycja Instytutu została wzmocniona poprzez intensyfikację działalności naukowo-badawczej, wydawniczej i szkoleniowej. Główne kierunki działania to: usługi na zlecenie jednostek administracji państwowej; prace na rzecz przedsiębiorstw związane z restrukturyzacją, prywatyzacją, marketingiem; analiza i wykorzystanie szans związanych z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w tym pozyskiwanie funduszy; wdrażanie systemów jakości w przedsiębiorstwach i laboratoriach; rozwój współpracy z zagranicą; kształcenie kadr naukowych.

 
sierpień
02 '17

Aby światło było odpowiednie

Alicja Miernikiewicz

Alicja Miernikiewicz

W działalności gospodarczej podstawą jest jej zyskowność
Nie zawsze jednak zyskowność uzyskuje się obniżając maksymalnie inwestycje. Szczególnie jest to widoczne w dziale przemysłu i na halach produkcyjnych. Brak doinwestowania w pewnym momencie podnosi koszty działalności. Jednym z elementów w jakie warto zainwestować jest poprawne oświetlenie led. Zastosowanie rozwiązania jakim są przemysłowe lampy led pozwala na osiągnięcie niższych kosztów. Dzieje się tak, ponieważ mimo wyższych kosztów jednostkowych zakupu oświetlenia w technologii led oprawy oświetleniowe w przeliczeniu jednostkowym są tańsze. Najważniejsze zalety jakie posiada oświetlenie led to niższe zużycie energii elektrycznej a zatem niższe koszty zmienne działalności. Co równie istotne, dużo wyższa jest także żywotność tego typu oświetlenia. Przemysłowe lampy led działają zdecydowanie dłużej w porównaniu do tradycyjnego typu oświetlenia. 

Oświetlenie w technologii led zwiększa także produktywność i efektywność pracowników. Jest to w linii prostej konsekwencja lepszej i bardziej przyjaznej dla oka barwy światła jaką generują właśnie te oprawy oświetleniowe. Praca w odpowiednio dobranym oświetleniu jest dużo łatwiejsza i łatwiej się na niej skoncentrować co z kolei przekłada się na wyższą produktywność pracowniczą. Źle dobrane oświetlenie może także generować choroby oczu lub problemy neurologiczne, czego można uniknąć jeśli dobrze zostanie dobrane oświetlenie led do potrzeb jakie generuje dany zakład pracy. Wszystkie te czynniki powodują, ze oprawy oświetleniowe w technologii led zyskują na popularności. Są one też bardzo wygodne i atrakcyjne.
Na podstawie: http://integrasoft.pl/oswietlenie-biurowe/

led
lampa
oprawa
przemysł
hala
oświetlenie
praca

frazy kluczowe: led, lampa, oprawa, przemysł, hala, oświetlenie, praca


Komentarze internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia:
 

Warto zobaczyć

Produkcja, Biznes, Przemysł, Atex, Bezpieczeństwo, Business inteligence, Certyfikat iso

Piszą na tym blogu

Michał Bąk, Jacek Gos, Alicja Miernikiewicz

Archiwum

Styczeń 2019, Sierpień 2018, Maj 2018, Listopad 2017, Październik 2017, Sierpień 2017, Lipiec 2017, Lipiec 2016, Czerwiec 2016, Listopad 2015, Lipiec 2015, Luty 2015